פעם ראשונה בים: כל מה שצריך לדעת לפני שנרשמים לקורס סקיפרים

לנווט לבד בים הפתוח, לחוש את הרוח במפרשים ואת גלי הים שמטלטלים קלות את היאכטה. כבר שנים שאתם חולמים להפוך לסקיפרים? הגיע הזמן לגרום לזה לקרות

OK.LIFE פורסם: 09.05.2018

לפני הכל: מה זה סקיפר ואיך הופכים לאחד כזה?

לפי חוקי התעבורה העולמיים, סקיפר הוא “קברניט” של ספינה קטנה, באורך של עד 24 מטר. כדי לקבל רישיון “משיט 30” (שמו המקצועי של קורס הסקיפרים) של משרד התחבורה, יש לעבור ארבעה מבחני תאוריה עיוניים, קורס עזרה ראשונה וטסט מעשי. בשוק ישנם לא מעט כאלה, אז איך יודעים במה לבחור?
קודם כל, מומלץ לבחור בקורס אותו מעבירים מדריכים בוגרי קורס חובלים בחיל הים. כך, את הניסיון העצום שלהם בהדרכת מקצועות השייט, הם יעבירו אליכם.
בנוסף, כדי שתוכלו להתנסות בכמה שיותר כלי שייט, בדקו שלבית הספר אליו אתם הולכים יש צי מגוון שיעשיר את הניסיון שלכם. וכמובן שתמיד כדאי לבחון את אחוזי ההצלחה של בית הספר שלכם, כי עם תוצאות קשה להתווכח.


אני אהיה עוד רב חובל… אבל מתי?

ובכן, הכל תלוי בכם- במגבלות הזמן שלכם ובכמה שקדנים אתם. קורס סקיפרים ממוצע נמשך כשמונה חודשים ומתקיים אחת לשבוע. אבל יש גם יש אופציות גמישות בהרבה. בין אם יצאתם לפנסיה ויש לכם את כל הזמן שבעולם ובין אם אתם מנהלים לו”ז צפוף אבל לא רוצים לוותר על החלום? ניתן לתפור את התכנית לפי הלו”ז שלכם.

אבל למה דווקא עכשיו?

במדינה חמה כמו שלנו, בה הקיץ נמשך הרבה מעבר לזמן שמוגדר לו בלוח השנה, כמעט כל עונה היא זמן טוב לצאת לים. ואם כבר הרבה זמן מדגדג לכם לכבוש את מרחבי הים, כדאי שתזכרו: הרגע הכי נכון להגשים בו חלומות הוא עכשיו. רק אומרים.


עברתי את הקורס בהצלחה! מה עכשיו?

קודם כל- מזל טוב! עכשיו אתם רק צריכים יאכטה כדי להמשיך לחיות את החלום. נבהלתם? אל דאגה. ממש כמו שגולף הפך בעשורים האחרונים למשחק שאינו לעשירים בלבד, כך גם שייט יאכטות. בוגרי קורס סקיפרים לא חייבים לרכוש אחת – הם שוכרים אותה.
רישיון “משיט 30” נותן לכם את האופציה להפליג בכל מדינה בעולם, ואם תחליטו להפוך לחברי מועדון, תוכלו ליהנות משלל פעילויות כמו הפלגות כיפיות (למשל- לצאת לשייט בליל ירח מלא), תחרויות ניווט והשתלמויות מקצועיות, הפלגות לילה, סדנאות מיוחדות ואפילו חופשות שייט מאורגנות (פלוטילות), עם חברים סקיפרים אחרים שיהפכו לחברים לחיים. אז, לאן מפליגים?

לפרטים ולהרשמה לקורס הסקיפרים של Sea-Gal – מועדון היאכטות הישראלי

Follow by Email
Facebook