להתאמן בכל הכוח: הרגע שבו התאהבתי באיגרוף

מיכל חמרי, עיתונאית ומדריכת כושר (במיל’), מגוונת את האימונים במכון הכושר עם אימוני איגרוף אינטנסיביים שבהם אפשר להוציא את כל העצבים. אבל לא רק: גם להתחטב, לחזק את הביטחון העצמי ולהעלות את מצב הרוח

OK.LIFE פורסם: 16.03.2017

אמא שלי מכנה אותו “בית הכנסת של מיכל” ובאופן מסוים היא צודקת: במכון הכושר נענות רוב תפילותיי לשלווה ולמצב רוח טוב. אבל זה לא חדש לכם בוודאי, שהרי עובדה ידועה היא שפעילות גופנית תורמת לבריאות הנפשית והפיזית גם יחד.


במקרה שלי, ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיי, עוד מילדות. אז, לפני שנכנסה לחיינו הטכנולוגיה שהפכה רבים מאיתנו ל”בטטות כורסה”, נהגתי לבצע פעילות גופנית בכל יום, לפחות שעה בכל פעם. אלה יכלו להיות משחקי כדור שונים, חוגי קראטה וכדורסל, תופסת ועוד.


חלפו השנים והתוודעתי למכון הכושר, שם התחילה אהבתי לאימוני כוח באמצעות משקולות חופשיות. עד כדי כך התאהבתי, שגם למדתי בקורס מדריכי חדרי כושר. מאז, זה שנים רבות שאני מתאמנת חמש פעמים בשבוע, אבל לפעמים בא לי לגוון ולשנות את אופי האימון. אז מדי פעם אני משחקת כדורגל או כדורסל עם חברים, לעיתים מתאמנת בבית, בדגש על תרגילים כנגד משקל הגוף; ולא אחת אני מקדישה זמן לאהבה נוספת וגדולה שפיתחתי בשנים האחרונות – איגרוף.

 שק או בובה – העיקר החבטה

זה התחיל בשיחה אקראית עם אורן גנות, מאמן הכושר והאיגרוף שלי ב-K.O GYM, שהתעניין באופי אימוני חדר הכושר שלי וייעץ לי כיצד להשתפר. מפה לשם שיתפתי אותו כי בעבר נהגתי להתאמן קצת באיגרוף על שקים, ושאני מאוד רוצה לחזור לזה וללמוד טכניקות חדשות.


את אימוני האיגרוף איתו אני יכולה לתאר במילה אחת: תענוג! מדובר באימון אינטנסיבי שמשלב עבודה אנאירובית ואירובית, ומאפשר להוציא את כל האגרסיות והעצבים, ותודה לאל – לא חסר על מי להתעצבן – ועוד בלי להישלח אחר כך למעצר.


אבל חשוב מכל, לפחות עבורי – האימון הספציפי באיגרוף מסייע לי להרגיש חזקה ובטוחה יותר, בין השאר כשאני הולכת לבד בלילה ברחוב. ושלא תיטעו, אני לא חושבת שאני קראטה קיד או מוחמד עלי, ובטח שאם חלילה איקלע לסיטואציה מאיימת – בראש ובראשונה אעשה הכל כדי להימלט. אבל לפחות, כך אני מקווה, הכוח, החוזק והעוצמה שאני שואבת מאימוני האיגרוף יסייעו לי, במקרה הצורך, להגן על עצמי.


איך מתרגלים? גם כאן האימון מגוון, דבר שמאפשר לי להתמיד וכמובן לא להשתעמם. פעם אני מול אורן כשהוא מחזיק בלאפות – כפפות מיוחדות למאמן שבהן אני חובטת – ומלמד אותי קומבינציות שונות של אגרופים ובעיטות. זאת בשילוב תירגול טכניקות של הגנה מפני תקיפה.


אימון נוסף מתבצע על שקים, והאימון האהוב עליי הוא לחבוט ב”בוב”, כך אנו קוראים לו, בובה שנראית כאדם אמיתי ומאפשרת לי לתרגל באופן מדויק יותר את מיקום האגרופים.


מתעניינים באיגרוף? זיכרו שאימון זה (או כל אימון אחר לצורך העניין) אינו בא על חשבון אימוני הכוח בחדר הכושר, ובוודאי שחשוב כי יהיה משולב עם תזונה מאוזנת ונכונה, המותאמת לסרגל המאמצים שלכם ולצורכי הגוף.


בשורה התחתונה: לא משנה באיזו פעילות גופנית תבחרו לעסוק – נסו למצוא את זו שאתם אוהבים או לפחות לא סובלים בה, כי שם טמון המפתח להתמדה.

האימון שחטף אותי: כך התמכרתי לאימונים פונקציונליים בסנאצ’

האימון שחטף אותי: כך התמכרתי לאימונים פונקציונליים בסנאצ’

לעוף על הסבל: כך התמכרתי לקרוספיט

אחרי שנים שבהן סיפרה לעצמה שהיא הולכת לחדר כושר, ליאת אבני הסקפטית מצאה את עצמה בסדנת יסודות בקרוספיט, שיטת אימונים אינטנסיבית – כל כך אינטנסיבית שבזמן מנוחה רצים בה. איכשהו היא הפכה למכורה לדבר כמעט ברגע ומנסה להסביר למה

Follow by Email
Facebook