האימון שחטף אותי: כך התמכרתי לאימונים פונקציונליים בסנאצ’

אפרת בר עקיבא, מעצבת תאורה במקצועה, גילתה את האור ונחתה בסנאצ’, סטודיו לאימונים פונקציונליים שכוללים בין היתר מהירות, סיבולת שריר, סיבולת לב-ריאה, זריזות, קואורדינציה, גמישות ותפיסה מרחבית. איכשהו, לטענתה מדובר בחוויה מצחיקה. עוד פרטים בפנים

OK.LIFE פורסם: 01.03.2017

קבלו את הנתונים הבאים: ג’ינג’ית עם ים אנרגיה, עבר בבלט קלאסי, נטייה להתמכר לפחמימות – ואה, כן, חוסר חיבה לסבל ולמאמץ.
בגלל ואולי למרות כל הנתונים האלה, הבנתי שלי, אפרת בר עקיבא, אין באמת ברירה ואני חייבת לעשות פעילות כלשהי – אבל זאת חייבת להיות גם מהנה וגם מעניינת.

עשיתי יוגה כמה שנים עד שהבנתי שזה איטי לי מדי ואני עלולה להירדם (אפילו שזה קשה מאוד). לבסוף, החלטתי לחפש משהו יותר אקסטרים.
ממש במקרה, וממש ליד הבית שלי, מצאתי את סנאצ’, סטודיו לאימונים פונקציונליים שהפתיע אותי מאוד.

אז מה זה בעצם אימון פונקציונלי: אלו הם אימונים בתנועה שמשתמשים בכל שרירי הגוף ומייצרים שיפור בתפקוד היומיומי, כלומר סטים של תרגילים שמשלבים מרכיבים שונים כמו מהירות, סיבולת שריר, סיבולת לב-ריאה, זריזות, קואורדינציה, גמישות ותפיסה מרחבית.

בפועל זה אומר תרגילים שמשלבים שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, מתח, כדורים, חבלים, קטלבלס ועוד הרבה תרגילים קשים שלא חשבתי שאעשה בחיים.
הבנות לא פחות חזקות מהבנים


קטלבלס, למי שתוהה, אלו כדורי מתכת עם ידית במשקלים שונים. וזה טירוף מאתגר בפני עצמו. הם נראים מאוד מושכים וצבעוניים, וברגע שמתקרבים ומנסים להרים אותם, זה יכול להיות טיפה מרתיע. אני אישית נשארת עם המשקלים השפויים ומנסה לא להביא את עצמי לקצה היכולת, אלא גם ליהנות תוך כדי.

החלוקה בסטודיו היא פחות או יותר חצי-חצי מבחינת גברים-נשים, מה שיישמע מפתיע להרבה אנשים. בשיעורים, הבנות לא פחות חזקות מהבנים, בין היתר כי זה באמת אימון שמתאים לכולם, בלי קשר למין, גיל, משקל או כל דבר אחר. לכולם.

מה שמשך אותי לסנאצ’ דווקא, זו העובדה שמדובר במקום כיפי עם אווירה טובה ואנשים מצחיקים. אין כמו שילוב של אימון מיוזע עם הרבה צחוק.
הרבה צחוק יש, אבל מה אין? מראות, מוזיקה, מכשירי כושר, תחרות. כל ההתנהלות שונה מאוד מחדר כושר רגיל, וזו בדיוק הכוונה. לא מפתיע אותי שזו הפעם הראשונה שאני מתאמנת באותו מקום כבר מעל לשנתיים!

האימונים הפונקציונליים לקחו אותי ואת הגוף שלי לאקסטרים. התחטבתי מאוד, בצורה שלא האמנתי (הצמיגים! לא יאומן) והצלחתי לעשות תרגילים שלא חשבתי שאצליח. והכי חשוב, כשנהג האוטובוס נוסע בפרעות, אני אפילו לא צריכה להחזיק במשהו כדי לא ליפול! פשוט נהייתי יציבה וחזקה.

כמובן שיש ימים בהם אחרי שיעורים נתפסים לי השרירים, ושרירים שנמצאים במקומות שלא ידעתי שקיימים. אבל זו גם חוויה טובה. להרגיש את הגוף שלי עובד. אימון שכזה יכול לעזור לי לחזק את השרירים ואת הגוף ובעתיד למנוע כאבים.

לסיכום, ספורט זה קשה, אבל הוא מאתגר ומתגמל, ובסנאצ’ הוא אפילו מצחיק, לא תיקחו?

כך הפכה דוברת הספארי מדביבון מנומנם לצ’יטה נלהבת

עד לפני כמה שנים, שגית הורוביץ,  דוברת הספארי המיתולוגית, חשבה שאנשים שעושים ספורט הם “משונים, שלא לומר משועממים, שלא לומר אין להם חיים”. כיום, כשהיא מקפצת מהמיטה בחמש בבוקר כאילו הייתה איילה אפריקאית ומתכוננת למרתון הראשון שלה במדריד

האם אתם בכושר?

Follow by Email
Facebook