הכל אישי: הדור החדש של מאמני הכושר

ככל שיותר אנשים מזיעים בחדר כושר, בשבילים ובחוגים, כך גם תחום מאמני הכושר עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי, כשאלה גם יזיזו עבור הלקוחות שלהם הרים – ויעשו איתם סקוואטים תוך כדי

המכללה האקדמית בוינגייט פורסם: 01.02.2017

מתאמנים רבים שמרגישים כבר מכורים לדבר, משתעשעים במחשבה על להפוך את התחביב המהנה והספורטיבי שלהם למקצוע של ממש. אבל אהבה גדולה לסקוואטים, למשקולות ועזרה אקראית למישהו בחדר הכושר, לא הופכת אתכם אוטומטית למאמני כושר.


>> ממהרים לחדר כושר? רוצו לתכלס


חוק הספורט בישראל עיגן את תכנית ההסמכה למאמנים ולמדריכים בספורט. בין היתר, נקבע, שבכדי לשמש כמדריך בחדר הכושר, יש לעבור קורס הסמכה, זאת בהתאם לתכנית ולהכרה של מנהל הספורט. כיום, מהווה קורס ההסכמה של מדריכי כושר גופני ובריאות נקודת זינוק משמעותית לתחילתה של קריירת אימון בקרב מתאמנים רבים. אלה, חולמים להפוך את אהבתם לפעילות גופנית למקצוע מהנה, מאתגר ומעשיר.

אז מה כולל הקורס מלבד המובן מאליו – להיות בכושר?

– היכרות מעמיקה עם תורת האימון הגופני
– הכרת גוף האדם (אנטומיה)
– אופן התפקוד של מערכות הגוף (פיזיולוגיה) במהלך אימון.
– הבנה בתנועת האדם (קינזיולוגיה) והתאמת תזונתו לצרכיו התפקודיים.

כל אלה מעניקים למדריך כלים מתאימים לאימון בקרב אוכלוסיות מגוונות כגון ילדים, בוגרים וקשישים, בחדרי כושר ובאתרי אימון נוספים, תוך הכרה מעמיקה של אמצעי אימון, סוגי אימון ושיטות אימון.

המודעות הגוברת לחשיבות של שילוב פעילות גופנית עם הדרכה של מדריך מוסמך, הביאה לפריחתן של שיטות חדשות לאימונים אישיים או קבוצתיים, המתקיימים באוויר הפתוח (Outdoor Training) ועשויים לענות באופן אופטימלי על צרכי האימון של מתאמנים רבים.

אימונים להמונים

קורס מדריכי כושר גופני ובריאות, המתקיים במכללה האקדמית בווינגייט ובשלוחותיה, מכשיר מדריכים בתכנון וביישום תכניות אימונים אישיות. בדרך זו, ניתן להתאים את אופי האימון, סוג הפעילות, עוצמתה ותדירותה לאורח החיים, למצבו הבריאותי, ליכולתו ולמטרותיו של כל מתאמן וליהנות ממגוון רחב של אפשרויות אימון, הנתפר באופן אישי למידותיו של כל מתאמן, לכל סביבת אימונים ולכל זמן ותקופת אימונים.

כך ניתן לספק מעטפת תומכת ומאתגרת, בין אם היא מתבצעת בתוך כתלי חדר הכושר ובין אם היא מתבצעת בביתו של המתאמן, בפארק הסמוך למקום מגוריו, בחוף הים ובכל סביבה אפשרית. הגמישות בתחום לא רק מיטיבה עם המתאמן עצמו, אלא גם עם המאמן, שעם הלקוחות השונים והצרכים המשתנים, רק הולך ומתפתח – עוד סיבה לכך שמדובר במקצוע דינמי, מאתגר ובלי רגע אחד משעמם.

רוצים לדעת עוד על קורס מאמני כושר גופני? >> כנסו עכשיו לפרטים נוספים

בקיצור:

• רוצים להפוך למדריכי כושר? תצטרכו לעבור קורס הסמכה.
• מה תלמדו? אנטומיה, פיזיולוגיה, קינזיולוגיה וכמובן, אימון גופני.
• קורס מדריכי כושר גופני ובריאות של המכללה האקדמית בווינגייט יספק לכם את הכלים הדרושים לאימון של מגוון רחב מהאוכלוסייה.
• קבלו לינק לקורס

אין גלוטן יש הישגים?

מגמת ההימנעות מגלוטן ההולכת ומתרחבת הגיעה גם אל קהילת הספורטאים המקצועיים, הטוענים בתוקף לשיפור משמעותי בהישגיהם מאז החלו להימנע מהחלבון. אבל האם מדובר באמת מוחלטת? שורה תחתונה – חכו עם הפרידה הרשמית

ארוך ומשגע: מצטרפים לשיגעון המרתון

בזמן שרובנו עושים ספורט בעיקר כי אמרו לנו שזה בריא, או כדי להוריד כמה קילוגרמים, מסה ענקית של אנשים יוצאת כמה פעמים בשבוע לריצה במטרה ברורה: להתחיל ולסיים לפחות פעם אחת בחייהם מרתון אמיתי.

בגלל הרוח: למה לתרגל יוגה בהודו זה ה-דבר

אחרי זמן רב שעולמי בחדר הכושר היה צר כהליכון, אזרתי אומץ לבקש שיבנו לי תכנית אימון, ומאותו רגע חיי השתנו. התחלתי להרים משקולות. היופי בכושר, הוא שאפשר לראות וליהנות מהתקדמות תמידית, מה שהוסיף להתלהבות מהאפשרות לשדרג את עצמי שוב ושוב

Follow by Email
Facebook