ברלין : מילקי, מסיבות ומרתון

מחזור חייה של העיר הכי מגניבה ביקום עבורנו הישראלים הוא כזה: עד גיל 30 פלוס מינוס, אתה מגיע כדי להתקרחן וליהנות במסיבות הכי משוגעות, הכי מחתרתיות. מגיל 30 פלוס מינוס, יש לך 2 אופציות – או שאתה מגיע לטיול משפחתי-מוזיאונים-תרבות-מלון מפונפן או שאתה בא לרוץ מרתון!

קובי בכמן פורסם: 18.01.2017

מרתון ברלין נחשב לאחד מארבעת המרתונים הנחשבים בעולם ובשנים האחרונות הישראלים לא מפסיקים להירשם וליהנות מחגיגת ספורט מטורפת.


  >> נדלקים מהר? טוסו לת’כלס  


המקום לשפר שיאים אישיים

ביום ראשון האחרון של חודש ספטמבר, מדי שנה בשנה מוזנקים למעלה מ-42,000 איש בפארק טירגארטן הקסום ומסיימים בחציית שער ברנדנבורג המפורסם. על המסלול בברלין נשבר שיא העולם 6 פעמיים במהלך תריסר השנים האחרונות, ורק לפני 3 שנים קבע עליו הקנייתי דניס קימוטו שיא עולם מדהים 2:02:57 ש’. המסלול הוא שטוח, רחב, ובשילוב מזג אוויר אופטימלי יש לרצים את כל התנאים למצות את מלוא יכולתם ולקבוע שיאים אישיים.

 
מתאים לכל הרמות


הברלינאים דואגים שכל רץ, בכל רמה ובכל גיל, יוכל למצוא את מקומו, דבר שכבר משתדרג את האפשרות להגיע עם בן/בת זוג רצים חובבים או מתנסים שפחות מעניין אותם “לקחת את המדליה” ויותר מעניין אותם להשתתף בחגיגת ספורט אמיתית.

כך למשל, יש את ריצת ארוחת הבוקר המסורתית למרחק 6 ק”מ למשפחות ולמלווים של רצי המרתון ומרוץ לילדים עד גיל 10 למרחקים שונים לפי גילאים עד 1000 מ’. הסיסמא לילדים היא “Kids love to move” ואין מדידת זמנים למרוצים אלו. תרבות ספורט כבר אמרנו?  

ח-ג-י-ג-ה!

המרוץ הוא גאוות העיר ותושביה וזה מורגשת בכל מקום בשטח. אווירת הפסטיבל מתחילה כבר בימים שלפני המרתון. כיכרות העיר מקושטים, הפאבים מלאים, המסעדות מנגנות מוזיקה חיה – כולם שמחים לקראת פסטיבל הריצה הגדול. מארגני המרתון דואגים שלכל המגיעים מרחבי העולם לעיר לא יהיה משעמם. ביום שלפני המירוץ ‘האמיתי’ יש מרתון גלגיליות בינלאומי ובמרוץ עצמו – כל העיר מתגייסת! החל ממועדון הריצה המפורסם של העיר, רשויות העיר ומתנדבים רבים שעוזרים ככל הניתן לביצוע המרוץ בצורה מוצלחת.

דמיינו שאתם רצים, עייפים ופתאום מגיעה תזמורת ענקית יחד עם מאות תושבים מקומיים שמעודדים אותך לצד הכביש! מדהים!


 הברלינאים חושבים על הכל

כדי לספר על התקתוק והארגון של המרוץ, צריך 2 כתבות לפחות. רק לדוגמא, בנקודת הסיום, מוצבים עמודים עליהם מוטבעת האות הראשונה של שם המשפחה של הרץ, בה הוא פוגש את בני משפחתו או חבריו המחכים לו בהתרגשות.

הביאו שניצל!

לאחר ההתאוששות מהמרתון מגיע כמובן הפינוק של השניצל הברלינאי הענק וכל מה שנותר לנו לעשות, הוא לתור בין האתרים ההיסטוריים של העיר או (אופציה מועדפת על כותבי המאמר!!) לצאת למסע שופינג רווי מותגי בוטיק ווינטאג’. מרתון ברלין הוא ללא ספק מרתון ששווה להתחיל לרוץ בשבילו. חוויה ספורטיבית אדירה של פעם בחיים.

אז תכל’ס:

  • מרתון ברלין הוא חגיגת ספורט יחידה במינה בעולם, הן ברמת הארגון והן ברמת החוויה
  • תנאי הריצה ומזג האוויר מביאים לשבירת שיאים אישיים ושבירת שיאים בינלאומיים
  • כל אחד ואחת, בכל גיל ובכל רמה (אפילו המלווים!) יכולים להשתתף במגוון מקצים וליהנות בטירוף
  • אין על השניצל הברלינאי!
נדלקתם? רוצים להירשם? ‘תלמה ספורט’ היא הנציגה המורשה של מרתון ברלין בישראל – לחצו כאן
Follow by Email
Facebook