תכירו, ים: שחייה במים פתוחים היא הדבר הבא

רצועת חוף יפהפייה וזמינה, תחום מתפתח ופוטנציאל לא מבוטל להיות בחוד החנית של הנבחרות בעולם – כך נהפוך את ענף השחייה במים פתוחים לדבר הבא בספורט התחרותי בישראל

המכללה האקדמית בוינגייט פורסם: 22.12.2016

הג’ודוקא אורי ששון, צוטט לאחר הזכייה במדליה באולימפיאדת ריו, כשאמר שג’ודוקאים ישראלים שכבר זכו במדליה, היו אלה שסללו עבורו את הדרך. ששון צודק. לפני קצת יותר מ-20 שנה, איש לא חשב שישראל בדרך להפוך למעצמת ג’ודו וכיום – בואו נאמר שתתקשו למצוא ישראלי שלא יודע מה זה “איפון”.  

>> מתים כבר לקפוץ למים? דלגו לסוף הכתבה

  אבל לא חייבים להתעטף בחלוק ובחגורה כדי לזכות בתהילה. ישנם ענפים רבים אחרים שבשילוב של השקעה ואימון יכולים להיות “הג’ודו הבא” בישראל, לדוגמה, שחייה במים פתוחים. מאז שנת 2008 הפכה השחייה במים פתוחים למקצוע אולימפי לכל דבר, ומאז השתנה הענף מקצה לקצה והפך לספורט פופולרי בקרב אוכלוסיות רבות בשנים האחרונות וכך גם כאן, בישראל. בשמונה השנים שחלפו מאז, התחום המהנה הזה התפתח במהירות שיא. אם בעבר אירוע המים הפתוחים היחיד בישראל שהוא לא טריאתלון היה צליחת הכינרת, כיום יש אירועים ותחרויות לכל אורך רצועת החוף שלנו.  


הזמינות היא המפתח

ואם כבר הזכרנו את חופי ישראל – בארצות אחרות, נאלצים אנשים לכתת רגליהם ומכוניותיהם על מנת להגיע לים, ולנו יש גם ים, גם אגם מקסים לשחייה (הכינרת) ואפילו את אילת, שנחשבת למקום מוצלח במיוחד לאימון במים פתוחים בתנאי “מעבדה”. כל מה שצריך לעשות כדי להיכנס לעניינים זה לקפוץ למים ולקבל בחזרה את האנרגיות האינסופיות שהים נותן לנו. החיבה ההולכת וגוברת לתחום, נובעת בין היתר מאורח החיים המערבי והתובעני: אנשים מבלים שעות מול מחשב, נמצאים תחת עומס רב ואף סובלים מסטרס – פלא שרבים מחפשים דרך להירגע ולנקות את הראש לרעש הגלים?  

הפוטנציאל להצלחה כבר שם

אם נחזור להישגים המרשימים של ישראל בג’ודו, נטילת ההובלה בענף השחייה במים הפתוחים תוך הפיכתה לאחת הנבחרות הטובות בעולם, היא בהחלט בגדר האפשר. כבר בשנים האחרונות הוכחנו לעולם את הפוטנציאל הקיים בתחום לאחר שקבוצה ששחתה מקפריסין לישראל, שברה את שיא העולם במים פתוחים למרחק (לאחר ששברו את השיא הבלתי יאומן של ארה”ב) ולאחר שגיא כהן שחה 24 שעות ברציפות ושם עצמו באותה שורה ביחד עם השחיינים הטובים והחזקים בעולם בענף.   אז איך משיגים את המטרה? הכשרת מדריכים ומאמנים לטובת הדרכת שחייה במים הפתוחים, הקניית הכלים לשחייה נכונה בים לשחייני בריכה למרחקים ארוכים. הימור שלנו? כבר בטוקיו 2020, נוכל ליהנות מהתוצאות בשטח – שנלך לים?  
  • מומלץ לצפות בהרצאה מרתקת של TEDx על כוחו של הים ועל משחה קפריסין 
   


בקיצור:

  • התחום הבא בספורט ההישגי הוא שחייה במים פתוחים.
  • יתרון עיקרי: הקירבה שלנו לים המתפרש על רצועת חוף ארוכה.
  • הדרך: הכשרת מדריכים שיובילו שחייני מרחקים מהבריכה לים.
  • המטרה: טוקיו 2020.
  • >>הרשמה לקורס
 

שאלה רבת משקל: האם אנשים מלאים הם בהכרח פחות אתלטיים?

בניגוד לתדמית שמנסים למכור לכם, אם ייצא לכם להציץ לשיעור אירובי אינטנסיבי – או אפילו להשתתף באחד, תגלו שהמתאמנים המורעלים לא בהכרח מורכבים מגברים ונשים בעלי גוף מושלם ואתלטי המכיל אפס אחוזי שומן.

ריצות אקסטרים – אין טיפים. יש נקודות למחשבה

לרוץ מרתון זה שיא השיאים? הצחקתם עכשיו לא מעט אנשים, שבזמן שהתאמנתם כבר הספיקו להתמכר לאולטרה מרתון, איש הברזל ומרוצי אקסטרים נוספים. מצטרפים?

עושים את זה: כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לרוץ בפעם הראשונה

הם בכל מקום, חולפים על פניכם בלבוש ספורטיבי ומשאירים לכם אבק. כבר מזמן אמרתם לעצמכם שכבר הערב – לכל המאוחר מחר בבוקר – אתם יוצאים לריצה. אז קדימה, כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

Follow by Email
Facebook